Kąty Rybackie położone są na terenie gminy Sztutowo, położonej na Mierzei Wiślanej, na terenie Parku Krajobrazowego "Mierzeja Wiślana", otoczonej od północy wodami Morza Bałtyckiego, od południa wodami Zalewu Wiślanego i Wisły Królewieckiej.

Turyści wypoczywający u nas mają zagwarantowany spokój, świeże powietrze, dużo zieleni, las nadmorski z przewaga sosnowego drzewostanu w wieku 120-160 lat, czystą morską wodę i plażę, malownicze przystanie rybackie, oraz przyjazną atmosferę i gościnność mieszkańców.

W lasach Mierzei Wiślanej spotkać można sarny, wiewiórki, zające ale najwięcej jest tu ptaków, bowiem Mierzeja znajduje się na jednym z głównych ptasich szlaków wodnych. Na terenie Kątów jest znana już w całej Polsce ostoja czapli siwej i kormoranów - miejsce uznane w 1957 roku, za rezerwat faunistyczny.

Wisła Królewiecka jedno z pierwotnych ujść Wisły, dziś tonąca w szuwarach jest rajem dla wędkarzy. Obfituje w takie ryby jak : karasie, kiełbie, liny, okonie, płocie oraz szczupaki i węgorze.

W Sztutowie na Wiśle Królewieckiej znajduje się most zwodzony, na którym kręcono ujęcia do filmu "Czterej pancerni i pies".

Muzeum Stutthof - pierwszy i najdłużej działający obóz koncentracyjny na terenach polskich. Założony 2 września 1939 r. wyzwolony 10 maja 1945 r. Szacuje się, że zginęło tu 65.000 ludzi. Na monumentalnym pomniku widnieje napis "Los nasz dla was przestrogą ma być, nie legendą".